Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Dortmund fiton “klasiken” e Bundesligës

Nga Klodiana 0

“Klasikja” e Bundesligës e luajtur në “Signal Iduna Park” përfundoi me fitoren 1-0 të Dortmundit duke rihapur kampionatin gjerman.

Verdhëzinjtë shënuan në minutën e 11 Aubameyang shfrytëzon një top të Gotze për çuar në rrjetën e portierit Neuer.
Skuadra e Ancelottit kërkonte barazimin, deri në përfundim të pjesës së parë, ishte Dortmund që rrezikoi me Andre Schurrle.

Pierre-Emerick Aubameyang ishte sërish i pari që rrezikoi në pjesën e dytë, por Neuer i mohoi golin.

Në fund, edhe Robert Lewandowski provoi të shënonte, por gjuajtja e tij më kokë përfundoi në të majtë të portës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej