Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Dortmund e Wolfsburg rikthehen tek fitorja/ Bayern barazon në shtëpi

Nga Klodiana 0

Bajerni ka mjaftuar me një barazaim ndaj Hoffenheimit në ndeshjen e luajtur në “Allianz Arena”.  
Ata që u shënuan të parët ishin miqtë të cilët ndëshkuan  vendasit në minutën e 16-të me Demirbay dhe më pas vjen autogoli i Zuber në minutën e 34.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë dhe e dytë, pavarësisht përpjekjeve të Bajernit për të gjetur golin e dytë.

Ndërkohë, Dortmundi u rikthye tek fitorja duke shkatërruar 5-2 në transfertë skuadrën e Hamburgut duke thelluar edhe më tej krizën  e kësaj skuadre.

Edhe Wolfsburgu gjeti rrugën e fitores duke fituar 3-0 në transfertë ndaj Freiburgut, duke regjistruar fitoren e dytë për këtë sezon, ndërsa Leverkusen mposhti në shtëpi 3-2 Darmstadin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej