Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dorëhiqet avokati kryesor i Donald Trump

Nga Klodiana 0

Avokati kryesor i presidentit Donald Trump për hetimin e prokurorit special për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e 2016-s, dha dorëheqjen.

Dorëheqja e John Dowd vjen pikërisht kur Trump ka shtuar sulmet e tij ndaj hetimit Mueller dhe pak ditë pasi vetë Dowd tha se hetimi duhej mbyllur. Në një mesazh për gazetën Washington Post, Dowd u tregua i kursyer në detaje për largimin, por tha se e vlerëson presidentin dhe i uron fat.

Nuk dihet se kush do të marrë tashmë drejtimin e ekipit ligjor të Trump, por kandidatët nuk mungojnë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej