Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Donald Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, në vendin e tij shefi i CIA-s

Nga Klodiana 0

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson.

BBC raporton se vendin e tij do ta zërë shefi i shërbimeve inteligjente të CIA-s, Mike Pompeo.

Me anë të një statusi në Twitter, Trump tha se sekretari i ri i shtetit do të bëjë një punë fantastike.

“Mike Pompeo, drejtor i CIA-s, do të zgjidhet Sekretar i ri i Shtetit. Do bëjë një punë fantastike. Faleminderit Rex Tillerson për shërbimin. Gina Haspel do të zërë vendin e drejtimit të CIA-s, gruaja e parë e zgjedhur në këtë post, përgëzime të gjithëve,” shkruan Trump në Twitter.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej