Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Donald Lu: Duhen dënime më të gjata për trafikantët e qënieve njerëzore

Nga Rexhina Biba 0

Gjatë një aktiviteti të organizuar në Universitetin e Vlorës “Ismail Qemali” kundër trafikut të qënieve njerëzore, ambasadori i SHBA-së Donald Lu kërkoi më shumë bashkëpunim mes prokurorisë dhe policisë për identifikimin e viktimave të trafikut.

Ambasadori amerikan nënvizoi se trafikantët duhet të jenë përgjegjës me dënime më të gjata dhe viktimat të kenë të drejta të plota dhe mbrojtje.

Gjithashtu, Lu shtoi se qeveria vendore duhet të bëjë më shumë për të mbështetur integrimin e viktimave të trafikimit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej