Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Do të jetë Krishtlindje, nëse ndihmojmë të paktën një të varfër

Nga Media 0

Në të gjithë botën janë ndezur drita shumëngjyrëshe. Atmosfera festive ndihet brenda dhe jashtë shtëpive. Por, për disa njerëz kjo gjallëri vetëm sa i zbeh shpirtrat… Të varfërit, pa shpresa për të nesërmen vetëm jashtë vitrinave mund ta shikojnë bollëkun që Krishtlindjet dhe Viti i Ri nënkuptojnë… Por, një ndihmë sadopak e vogël mund të jepet…

“Do të jetë Krishtlindje nëse ndihmojmë të paktën një të varfër”, thotë Papa Françesku.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej