Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Djegia e mandateve nga opozita, veprim radikal, por i drejtë

Nga Klodiana 0

Nga Edvin Kulluri

Djegia e mandateve te deputeteve nga opozita eshte nje veprim radikal por i drejte ndaj nje mazhorance krejtesisht ilegjitime! Vjedhja e taksave, sundim i krimit mbi ligjin, mos njohja e prones private si e drejte natyrore e njerezve, shkaterrimi i qeverisjes vendore, shkallmimi i sistemit arsimor dhe rrenimi ekonomik nuk mund te legjitimoheshin me nga opozita ne parlament! Por ky vendim eshte taktit sa edhe moral! Nese kjo nuk shoqerohet nga reformimi i PD-se ne funksionimin e saj dhe mbi te gjitha me krijimin e nje programi te djathte, te qarte dhe efektiv, efekti do jete me shume gjasa i pamfjaftueshem! PD duhet te bashkoje historine e saj, njerezit e saj dhe pritshmerite e shume grupeve sociale qe mund ta shnderrojne ate ne parti fituese te zgjedhjeve. Rruge tjeter nuk ka. Ndaj, e mbeshtes plotesisht kete vendim i cili duhet te pasohet nga vendime dhe veprime te tjera qe te rrisin shanset e PD per tu ofruar shqiptareve nje alternative me te mire qeverisese dhe jo nje te keqe me te vogel!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej