Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ditmir Bushati/ Çamëria duhet mësuar

Nga Luljeta 0

Pak çaste tek shtëpia botuese “Çamëria” me një libër në dorë duke e shfletuar. Është ministri i jashtëm, Ditmir Bushati, në këtë fotografi të publikuar nga këshilltari i tij, Glevin Dervishi, i cili e ka titulluar “Foto e ditës“.

Kjo fotografi është shprehur pak çaste më parë në panairin e librit, ku ministri i Jashtëm është ndalur tek tenda e shtëpisë botuese “Çamëria”. Me sa duket Bushati po blen libra historikë që i duhen për referencë, sepse do të t’i duhet të përballet shpesh me homologun grek në bisedimet për zgjidhjen e Çështjes Çame.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej