Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Dita e të moshuarve, Klosi premton rritje të pensioneve

Nga Klodiana 0

klosi

Në Ditën e të Moshuarve, Blendi Klosi vizitoi shtëpinë e të moshuarve në Shkodër nga ku garantoi më shumë përkujdesje për moshën e tretë.

Që kjo ditë të jetë ndryshe nga të tjerat, u kujdesen nxënësit e shkollës “Hamdi Bushati”, duke i dhënë atmosferë më të gëzueshme mjediseve të kësaj shtepie.

Ministri Klosi me ketë rast ka folur edhe për mundësinë e rritjes së pensioneve, çka do të ndikonte në përmirësimin e cilësisë së jetës së të moshuarve.

Në këtë shtëpi banon edhe ish-mundësi i mirënjohur Gëzim Çollaku.

Në shenje mirënjohje e respekti, ish-mundësi rekordmen, Elmaz Guri, i ka dorëzuar fanelen e ekipit te mundjes se Vllaznise me emrin Gëzim Çollaku.

Me pas aktiviteti ka vijuar me ceremoninë e përurimit te rikonstruksionit te godinës ku banojnë 52 te moshuar, për te cilën financohen nge buxheti i shtetit mbi 19 milionë leke.

Punimet do të përfundojnë brenda 5 muajve.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>