Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Dita e Çlirimit/ Rama e Meta homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve

Nga Rexhina Biba 0

Mazhoranca ka filluar aktivitetet për ditën e Çlirimit rreth orës 10:00 me homazhe në varrëzat e Dëshmorëve ku të pranishëm ishin kryeminsitri Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta.

Më pas të dy zyrtarët e lartë do të zhvillojnë edhe një takim me veteranët e Luftës Nacional Çlirimtare.

Ndërkohë opozita vazhdon të festojë e ndarë dhe 72-vjetorin e Çlirimit, pasi i zhvilluan dje homazhet në varrezat e Dëshmorëve, duke vazhduar të njohin datën 28 Nëntor si Ditën që u largua gjermani i fundit nga Shqipëria.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej