Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Dita botërore e viktimave të aksidenteve rrugore/ Mesazhe të shumta sensibilizimi (foto)

Nga Skenderi 0

Sot në të gjithë Shqipërinë  po zhvillohen aktivitete sensibilizuese në përkujtim të ditës botërore të viktimave të aksidenteve rrugore.

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një fushatë sensibilizimi, ndërsa punonjësit e rendit dhuruan gjak për të plagosurit në rrugë.

Në orën 12:00 u kërkua që të ndalen automjetet për një minutë në shenjë respekti për ata që humbën jetën në aksidente.

Ndërsa në disa akse rrugore Ministria e Brendshme  ka menduar të tërheqë vëmendjen e drejtuesve të mjeteve që të respektojnë rregullat në qarkullim duke vendosur mjete të dëmtuara nga aksidentet, por dhe postetar ku shfaqen foto të mëdha të familjarëve që kanë humbur të afërm në aksidente rrugore bashkë me një mesazh sensibilizues për të respektuar rregullat e qarkullimit rrugor.

100-3 200-3 1479640401_1 1479640409_2 1479640417_3 1479640425_4 1479640443_5 1479640476_6 1479640485_7 1479640494_8 1479640501_9

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej