Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dimri nuk ka ikur, sinoptikanët: Ja çfarë pritet pas fundjavës

Nga Klodiana 0

Ndonëse ditët e fundit vendi është karakterizuar nga një mot i ngrohtë dhe pa reshje, sinoptikanët parashikojnë ndryshim të tij pas kësaj fundjave.

Pas fundjavës priten reshje shiu dhe dëborë ne zonat malore, ndërsa edhe Dita e Verës pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit.

Parashikimi i motit nga Meteoalb:

Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe reshjeve ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore. Vlen të theksohet se pikërisht DITA E VERES pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit; mot më i ftohtë se fundjava që na pret si edhe prezencë e reshjeve.

Parashikohet që muaji MARS të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej