Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Dimër në Kukës, bien reshjet e para të borës

Nga Klodiana 0

Ndryshimi i temperaturave  në të gjithë vendin ka shkaktuar reshjet e para të borës në Kukës.

Lartësitë e Malit të Gjalicës, janë zbardhur nga dëbora e parë vjeshtore. Bëhet me dije se bora ka rënë pas tre ditëve reshje shiu, që shoqëruan gjithë rajonin veri-lindor.

Gjithashtu ka patur edhe ulje të ndjeshme të temperaturave të ajrit.

Pavarësisht rënies së borës në malin e Gjalicës, është shumë herët të thuhet për borën e parë tipike të dimrit por sigurisht veriu është ai që e ndjen më herët dimrin edhe pse realisht jemi në vjeshtë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej