Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dikush vetëm ankohet, e ja nis me të qara… Dikush me optimizëm, ecen më i qetë përpara…

Nga Media 0

Nga Lenc Pisha

Dikush…
Dikush ka llafe…e dikush bën vepra…
Dikush shëron plagë…e dikush hap të tjera…
Dikush e mban fjalën…e dikush e shkel…
Dikush mbetet vetëm…por dhe i vetëm ja del…
Dikush shpif…por edhe tradhëton…
Dikush paturp…servilizmin ka kthyer në profesion…
Dikush vetëm ankohet…e ja nis me të qara…
Dikush me optimizëm…ecen më i qetë përpara…
Dikush egoist kërkon shumë gjëra në jetë…
Dikush kënaqet me pak…dhe në mbrëmje e bën gjumin i qetë…
Dikush ka smirë…e një tjetër xhelozi…
Dikush zemër të mirë…që fal gjithmonë dashuri…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej