Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Digjini mandatet, haleja nuk pyet për pordhët. Stop 18 Majit!

Nga Media 0

Nga Dritan Shano (dy vjet më parë)

Nëse para 6 muajsh mendoja se PD nuk kishte asnjë arsye të hynte në zgjedhje, sot, mendoj se Partia Demokratike duhet t’i djegë mandatet, si shenjë respekti ndaj Kushtetutës së Republikës dhe demokracisë.

Trias politica nuk ekziston më. Nuk mund të vazhdohet të shkohet në parlament, çfarëdoqoftë marrëveshja e 18 Majit; është thjesht pjesëmarrje e vetëdijshme në teatër; Partia Demokratike nuk mund të jetë dekori noterizues i pushtetit të Ramës.

Përkundër çdo retorike për ndonjë magji apo heroizëm që pretendohet se mund të ndodhë në sallën e parlamentit, të gjithë njerëzit e këtij vendi e dijnë se haleja nuk pyet nga pordhët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej