Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Digjet fuoristrada me drogë në kufirin me Greqinë

Nga Skenderi 0

makina

Një automjet tip ”Fuoristradë” e mbushur me drogë është djegur në kufirin shqiptaro-grek.

Sasia e madhe e drogës është gjetur e ndarë në thasë. Fuoristrada ishte e ngarkuar në kufi për të kaluar në shtetin grek.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Karioti në Igumenicë. Policia ka evidentuar nje fuoristrade tip Honda e cila po digjej. Në vendngjarje shkuan menjëherë forcat zjarrfikëse. Sipas mediave greke në automjet ka pasur një sasi shumë të madhe marijuane, e ndarë në thasë, ende e papërcaktuar. Makina ishte ngarkuar në kufi dhe po tentonte hyrjen në brendësi të tokës greke.

makina makina1

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>