Ka than' i moçmi: 

“Nuk ka këshillë më të keqe nga ajo që e shtyn njeriun të mohojë kombin e vet”
                                             -Naum Veqilharxhi

Dhunohet Shtëpia e Alfabetit në Manastir

Nga Rexhina Biba 0

Shtëpia e Alfabetit në Manastir është dhunuar pikërisht në Ditën e Alfabetit. Në muret e saj janë shkruar parrulla antishqiptare, si dhe është vizatuar kryqi i thyer nazist.

Derës së shtëpisë-muze i janë thyer qelqet dhe në mure është shkruar “Vdekje për shqiptarët!”.

Ende nuk dihen autorët e këtij akti vandal, i cili ndodh në Ditën e Alfabetit, kur muzeun e vizitojnë shumë njerëz nga të gjitha trojet shqiptare.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej