Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Dhunohen futbollistët e rinj të Kukësit

Nga Klodiana 0

Dhuna në futbollin shqiptar nuk ka të ndalur. Dy futbollistë të akademisë së Kuksit janë dhunuar tek sa kanë zhvilluar sot ndeshjet e radhës në Laç.

Me pamje të tilla nuk kuptohet nëse ka patur gjyqtar kjo ndeshje, apo forca rendi, sepse në kushtet e një presioni ekstrem siç tregojnë lojtarët dhe drejtuesit e skuadrës së Kukësit, për fat kanë shpëtuar me vetëm këto lëndime.

Denoncimi i skuadrës së Kukësit vjen nëpërmjet një komunikate për shtyp ku theksohet fakti që përpara shëndetit të lojtarëve nuk i intereson asnjë lloj rezultati.

Në kushte të tilla nuk flitet më për futboll dhe për këtë arsye kërkohet reagim i menjëhershëm i FSHF-së ose të ndërpritet kampionati.

kukesi-1-1 kukesi

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej