Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Dhunimi i biznesmenit libanez/ Pëfaqësuesja e BB: Incident fatkeq

Nga Skenderi 0

Përfaqësuesja e Bankës Botërore, Tahseen Sayed e quajti “incident fatkeq” dhunën ndaj investitorit libanez, ndërsa ka kërkuar që të përmirësohet klima e biznesit në Shqipëri.

“Incidenti me biznesmenin libanez, një ngjarje fatkeqe. Shqipëria duhet të sigurojë një klimë biznesi të rangut botëror. Shqipëria është vend tërheqës, por ka ende shumë punë për tu bërë. Duhen hapësira të favorshme për tërheqjen e investimeve”, – deklaroi drejtoresha e BB-së.

Ndërsa kur u pyet në lidhje me koncesionin e Rrugës së Kombit, Tahsen Sayed deklaroi: “Nuk mund të ndërhyjmë mes institucioneve. Ekonomia ka performancë pozitive, por rrezikohet nga politika”.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej