Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Dhuna ndaj arbitrit në Përmet, Disiplina shtyn sërish vendimin

Nga Klodiana 0

Komisioni i Disiplinës në FSHF mori dje vendimet për të gjithë ngjarjet në javën e fundit të kategorive të futbollit në vendin tonë. I gjithë opinioni ishte sy e veshë për vendimin e marrë ndaj ngjarjeve në ndeshjen Përmeti-Këlcyra ku gjyqtari u dhunua nga futbollistët e skuadrës mike.

Në postimin e bërë nga federata në pikën 18 thuhej: Lidhur me çështjen e ndeshjes midis KF “Përmeti” dhe KF “Këlcyra”, sipas kërkesës së KF“Këlcyra”, Komisioni i Disiplinës vendosi të shtyjë seancën për datë 14.12.2017, ora 09.30, për të dëgjuar pretendimet e palëve.

Në njftimjin e ri të bërë pak çaste më parë ky vendim është shtyre për ditën e nesërme. “Trupa e Komisonit të Disiplinës ka vendosur të shtyjë për ditën e premte vendimmarrjen disiplinore për ngjarjet e ndodhura në ndeshjen e Kategorisë së Dytë të javës së kaluar, Përmeti-Këlcyra. Komisioni po vazhdon vëzhgimin dhe vlerësimin e pamjeve filmike të reja, por edhe informacioneve të mbledhura nga inspektorët për këtë incident. Vendimi do të bëhet publik ditën e premte në faqen zyrtare të FSHF.”

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej