Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Detyra e re e Majlinda Bregut, Bushati: Lajm i mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët

Nga Klodiana 0

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka përgëzuar ish-ministren dhe ish-deputeten e PD-së Majlinda Bregu për detyrën e re si Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Bushati tha se duhet të shkojmë përtej emrave konkretë dhe se ky është një lajm i mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët.

“Më krijohet mundësia që nëpërmjet Zërit të Amerikës të përgëzoj zonjën Bregu për këtë zgjedhje dhe njëkohësisht ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të kësaj nisme me të cilët kemi punuar fort për të arritur këtë rezultat. Shqipërisë i besohet një detyrë e rëndësishme. Duhet të mësojmë të shkojmë përtej emrave konkretë. Është një lajm shumë i mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët”, deklaroi Bushati.

Bregu ka fituar zgjedhjet për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej