Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Derbi i flakadanëve… për gola duhet pritur

Nga 27-shi 0

Tifozet e Partizanit, gjate ndeshjes se futbollit, Tirana-Partizani, 2-2, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin "Selman Stermasi, ne Tirane.	/r/n/r/nPartizani's fans during the Albanian Super League football match Tirana vs Partizani, 2-2 at the "Selman Stermasi" stadium in Tirana.

Nuk ka fitues në derbin Partizani – Tirana, ndërkohë që ishte një ndeshje e këndëshme dhe e mbuluar nga një dekor spektakolar të tifozëve që mbetën entuziastë deri në fund të 90 minutëshit. Në pjesën e parë, të dy skuadrat kërkojnë të surprizojnë njëra tjetrën, Partizani me Torasën, Vilën dhe Ekuban, të mbështetur nga Batha e Trashi, por edhe kundërpërgjigjet në portën e Hoxhës nuk kanë munguar. Afrikanët Edek, Merville dhe Moses kombinojnë mirë me njëri tjetrin, madje shfrytëzojnë edhe shpejtësinë e tyre që ndonjëherë bën edhe diferencën. Ndërsa në pjesën e dytë është skuadra e kuqe që dominon, madje është edhe e pafat, pasi dy goditje të Torasës dhe Bathës janë përplasur në shtyllat e portës së Likës. Ndërsa në minutat e fundit janë edhe dy raste të shkëlqyera në secilën portë, fillimisht me Bardhin që tenton me finte, kur mund të ishte treguar edhe më i thjeshtë dhe në krahun tjetër Edek, i vetëm përballë portës kundërshtare hipnotizohet nga Hoxha. Përfundimisht, në pesë takimet e javës së katërt është shënuar vetëm një gol në Korçë, ndërsa katër ndeshjet e tjera kanë përfunduar 0-0.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>