Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Deputeti i PD publikon videon: Policia ka plagosur një qytetar, s’do jetë Xhisiela 2 (Film)

Nga Media 0

Deputeti i Partisë Demokartike, Ervin Salianji thotë se policia ka palgosur e armë dhe ka dhunuar qytetarin Sidian Tabaku.

“Më shtinë drejt fare dy herë, njëherë më kapi plumbi, dhe njëherë shtinë nga këmbët”, thotë i plagosuri në videon e postuar nga deputeti socialist.

“Mbrëmë policia e shtetit ka gjuajtur me armë dhe ka plagosur qytetarin Sidian Tabaku, pasi e ka plagosur ka ushtruar dhunë fizike. I plagosuri ndodhet në spital në shtetrrethim që policia të fshehë ngjarjen. As familjarët dhe askush nuk lejohet të takojnë qytetarin. Ministria e Brendshme duhet të marrë masat për të bërë transparencë për ngjarjen dhe të kujdeset për shëndetin e të dëmtuarit. Çfarëdo lloj dhune dhe kërcënimi t’i bëjnë ky nuk do të jetë një Xhisiela 2!”, shakruan Salianji.

Mbrëmē policia e shtetit ka gjuajtur me armë dhe ka plagosur qytetarin Sidian Tabaku, pasi e ka plagosur ka ushtruar dhune fizike. I plagosuri ndodhet ne spitan ne shtetrrethim qe policia te fshehë ngjarjen. As familjaret dhe askush nuk lehohet te takoje qytetarin. Ministria e Brendshme duhet te marre masat per te bere transparence per ngjarjen dhe te kujdeset per shendetin e te demtuarit. Çfaredo lloj dhune dhe kercenimi ti bejnë ky nuk do te jete nje Xhisiela 2!

Posted by Ervin Salianji on Tuesday, October 2, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej