Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Deputetët shqiptarë ankohen për rrogat dhe popullin: Na paragjykojnë

Nga Media 0

Nga Çapajev Gjokutaj

Deputet ankohen për popullin. Kështu rezulton nga një sondazh me 89 deputetë, kryer nga Instituti i Studimeve Politike.

82% e të pyeturve mendojnë se publiku i paragjykon dhe i stigmatizon padrejtësisht.

91% mendojnë se përfaqsojnë me dinjitet elektoratin.

Akoma më shumë, 92% e të pyeturve, ankohen se rrogat i kanë të pamjaftueshme.

Me një fjalë është faji i publikut që ka krijuar modelin e deputetit dallkauk, kurse seancat e së enjtes i sheh si variant i Portokallisë.

Sondazhi nuk arrin të shpjegojë një gjë: kur vuajnë e përfliten kaq shumë, pse emigron populli dhe jo deputetët?

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej