Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Dënohet me 2 vjet burg për korrupsion, ish-gjyqtari Ibrahim Hoxha

Nga Klodiana 0

Gjyqtari Ibrahim Hoxha është dënuar me dy vite burgim nga Gjykata e Krimeve të Rënda, pasi akuzohet se kishte marrë 600 mijë lekë të reja për të ndryshuar një vendim gjyqësor.

Dënimi për Hoxhën u dha pas akuzave për korrupsion pasiv nga Prokuroria.

Hoxha kishte rënë në kontakt me një palë në konflikt gjyqësor për një pronë dhe u kishte premtuar të mbante anën e tyre. Gjyqi do të zhvillohej më 3 maj të këtij viti. Hoxhës gjithashtu i është hequr për 5 vite e drejta për funksione publike.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej