Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Dëmtohet Messi, 3 javë jashtë fushës së gjelbërt

Nga Klodiana 0

Sulmuesi argjentinas, Lionel Messi  nuk e përfundoi sfidën e djeshme ndaj  Atletico Madrid e mbyllur në barazimin 1-1, për shkak të një dëmtimi muskulor.

Vetë klubi katalanas e konfirmoi demtimin e 29 vjecarit ku do të qëndroj për 3 javë jashtë fushës së blertë.

Messi do të humbasë 2 ndeshjet e radhës së Kampionatit me Sporting Gijon dhe Celta Vigon në 24 shtator dhe 2 tetor si dhe atë të Champions League Ligës me Borussia Monchengladbach javën e ardhshme. Si dhe  2 ndeshjet e radhës së Argjentinës për Eliminatoret e Botërorit 2018 kundër Perusë dhe Paraguajit në 7 dhe 12 tetor.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej