Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dëmtohet Marcelo, rrezikon ndeshjen e kthimit në Paris

Nga Klodiana 0

Pas fitores në goleadë me Betis, duket se gëzimi i fitores për Real Madrid është eklipsuar nga dëmtimi i brazilianit Marcelo.

Në minutën e 28-të të ndeshjes mbrojtësi i majtë është rrëzuar në tokë, për shkak të një dhimbje që ka ndjerë në këmbën e djathtë, teksa luftonte për një top në fundore të fushës.

Marcelo, që shfaqi një formë të shkëlqyer në ndeshjen e parë me PSG në Ligën e Kampioneve, rrezikon të jenë të fushë ne ndeshjen e kthimit, që do të luhet javën e ardhshme në Paris. Futbollisti ka qenë në kompleksin stërvitor në Valdebebas mëngjesin e së hënës, por duke punuar me fizioterapistët.

Futbollisti shprehet optimist për të qenë në ndeshjen e kthimit në Paris, ndërkohë që të martën priten përgjigjet e rezonancës manjetike, e cila do të përcaktojë edhe shkallën e dëmtimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej