Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Dëmtimi i Sadikut, mungon në sfidat e kombëtares

Nga Klodiana 0

Dëmtimi në gju lë jashtë fushe sulmuesin e kombëtares Armando Sadiku, i cili do të mungojë në sfidat e kombëtares, përballë Lihtenshtejnit dhe Spanjës në 6 dhe 9 tetor.

Mësohet se sulmuesi do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 2 javë.

Për momenin De Biasi ka të disponueshëm në sulm vetëm 3 futbollistë, Bekim Balajn, Sokol Cikalleshin dhe Azdren Llullakun. Shkodrani me shumë gjasa do të jetë pjesë e formacionit  në sfidën e së enjte në mbrëmje kundër ekipit të drejtuar nga Rene Pauritsch.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej