Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Deformimet e Gjergj Kastriotit, Skënderbeu me 4 brirë

Nga Media 0

Nga Leonardo Voci

Filloi nisma gjithkush të prodhojë një Skënderbe për qejfin e tij dhe ta vendosin në sheshe publike. A janë kopje apo plagjiaturë, a janë të arrirra artistikisht, kjo s’ka asnjë rëndësi tash ma. Abuzime të pastra morale ekonomike dhe shpirtvrore nga skulptorë dhe hajdutë vendorë e qëndrorë që me këtë rast po spekulojnë poshtërsisht me figurën e Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Ndërkohë që kryevepra e paarritshme e Odhise Paskalit po deformohet aq keq sa në vend që të ruhet identikiti i njohur po shpërfytyrohet gjithnjë e ma shumë, sa gjithkush po pyet veten: Është ky Heroi?

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej