Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

“Deda” i ditëve të sotme

Nga Ejona 0

Heronjtë e këtij janari të acartë mbi shtylla natë e ditë për të sjëllë energji elektrike
OSHEE ka ngritur gatishmërinë për garantimin e furnizimit me energji të abonentëve dhe riparimin e çdo defekti që mund të krijohet në rrjetin e shpërndarjes nga moti i keq.

Në terren janë 1.800 punonjës për riparimin e defekteve në të gjithë vendin, në gatishmëri të plotë 24 orë. Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin e tij në facebook disa foto në të cilat duket përpjekja që bëjnë këta punonjës edhe në ditët më të ftohta të dimrit.

Rama: “Vazhdon papushim një përpjekje e gjithanshme dhe e mirëkoordinuar mes të gjitha strukturave shtetërore për të lehtësuar sa të jetë e mundur vështirësitë e jashtëzakonshme, që temperaturat më të ulëta prej shumë e shumë vitesh krijojnë në këto ditë janari për qytetarët e për komunitete”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej