Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dëbora “pushton” vendin, qytetari: Shyqyr që ra kjo bora, të shikojmë një ditë të bardhë!

Nga Klodiana 0

Dëbora ka zbardhur të gjitha qytetet e vendit dhe megjithëse peisazhet që na ofrohen janë mahnitëse, shumë akse janë bllokuar dhe disa rrugë janë bërë të pakalueshme.

Masat që duhet të merrte shteti në lidhje me hedhjen e kripës në rrugë për shkrirjen e dëborës, janë anashkaluar.

Ndër qytet që ëshrë zgjuar i mbuluar me pëlhurën e bardhë është edhe qyteti i bukur i Pogradecit.

Një qytetar tha në mënyrë ironike për “Tema”:

Shyqyr që ra kjo bora, të shikojmë një ditë të bardhë!”

/tema/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej