Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dëbora pushton stadiumin, shtyhet ndeshja Juventus-Atalanta (foto)

Nga Klodiana 0

Takimi midis Juventusit dhe Atalantës ishte parashikuar të fillonte në orën 18:00, por zhvillimi i saj është bërë i pamundur.

Në stadiumin “Allianz” po bien rreshje të mëdha dëbore dhe kjo ka bërë që organizatorët e takimit të mendojnë ta shtyjnë takimin. Bora që ka rënë ditët e fundit në Torino orët e fundit ka bërë terrenin e stadiumit jopraktik.

Arbitri kryesor i ndeshjes i shoqëruar me kapitenët Bufon dhe Toloi bënë një inspektim të gjendjes së fushës dhe në përfundim vendosën shtyrjen e ndeshjes, pasi kushtet atmosferike dhe të stadiumit vinin në rrezik sigurinë e lojtarëve. Ende nuk dihet se kur do të rifillojë ndeshja.

28504725_10211625881343690_337153155_o

28548015_10211625885063783_1859525386_o

DW5aBn6XUAA2zX1

http://www.panorama.com.al/sport

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej