Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

Qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës do të bëhet me zinxhirë (video)

Nga Klodiana 0

Policia rrugore ka njoftuar se për shkak të rreshjeve të dëborës  në Tiranë,  qarkullimi në autostradën Tiranë- Durrës do të bëhet me zinxhirë.

Policia i ka bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të tregojnë kujdes në lëvizje pasi për shkak të ngricave  dhe reshjeve të dëborës mund të përfshiehen në aksidente. Prania e akullit në rrugë ka bërë që në jo pak raste makinat kanë rrëshqitur .

Shumë qytete të Shqipërisë ka pasur reshje të dendura dëborë. Tirana, Durrësi, Fieri, Elbasani, Shkodra janë zbardhur nga dëbora.

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej