Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Dëbora e parë zbardhi Malin e Dajtit (foto)

Nga Skenderi 0

Ulja e temperaturave ditët e fundit ka bërë që në malet përreth Shqipërisë të nisë dëbora. Dhe jo më larg se sot në malin e Dajtit ka rënë dëbora e parë për këtë vit.

Pritet që gjatë orëve të vona të natës temperaturat të bien edhe më shumë dhe për rrjedhojë do të ketë reshje më të dendura dëbore.

Të paktë ishin qytetarët që udhëtuan ditën e sotme drejt  malit të  Dajtit për të parë dëborën, por nesër pritet që numri i vizitorëve të rritet.

dajt dajt2

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej