Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Dasmë madhështore, vajza i jep fund beqarisë duke u martuar me veten

Nga Media 0

T’i japësh fund beqarisë duke u martuar me veten. Ky është kulmi i dashurisë apo i vetmisë? Këtë s’mund ta themi me siguri ama një dasmë a pazakontë ka ndodhur.

Laura Mesi, instruktore palestre në Brianza të Italisë është martuar në një dasmë madhështore me veten e saj.

Ajo u martua në fund të gushtit ndërsa muajin e mjaltit e kaloi po e vetme në Egjipt.

“Jetoj vetëm prej 5 vitesh dhe në moshën 38-vjeçare mora vendimin që kur të bëja 40 vjeç do të martohesha. Nëse nuk do ta gjeja princim tim të kaltër do ta bëja gjithsesi dasmën dhe kështu bëra. Askush nuk e besonte që do të gjeja guximin për t’u martuar por gjithësesi unë u martova me veten. Nuk i kërkova askujt asgjë, e dasmën e organizova të gjithën vetë me shpenzimet e mia. Të hënën u ktheva nga muaji i mjaltit rigorozisht vetëm” , tha ajo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej