Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Dasëm në familjen mbretërore/ Foto nga ceremonia e martesës së mbretit Zog 78 vite më parë

Nga Media 0

lul17

Këtë fundjavë është dasma e princit Leka. Pritet të jetë një ceremoni madhështore ku do të marrin pjesë familje mbretërore nga e gjithë bota si dhe personalitete të tjera të vendit dhe të huaja.

78 vite më parë, ceremonia e martesës së mbretit Ahmet Zogu me konteshën Geraldine Appony, ishte një ngjarje gjithashtu shumë e madhe për kryeqytetin. Ja si u pasqyrua në mediat e botës fejesa dhe ceremonia e dasmës së mbretit shqiptar.

lul2

lul10

lul18

lul9

lul13

lul3

lul22

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>