Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dalin emrat, kush janë qytetarët e plagosur në protestë

Nga Media 0

Protesta e sotme përballë Kuvendit nga banorët e zonës së Astirit që preken nga projekti i Unazës së Re është shoqëruar me përplasje dhe tensione mes protestuesve dhe policisë, ndërsa nuk kanë munguar tymueset dhe mjetet piroteknike.

PD bën me dije se në protestë janë plagosur qytetarët Adelina Shehu, Adem Cara dhe Lindita Protoduari, të cilët po marrin mjekim në spital. Si pasojë e përplasjeve mes dy palëve janë plagosur edhe 12 punonjës policie.

Policia ka konfirmuar se 12 punonjës të policisë po marrin trajtim mjekësor në spitalin e Traumës, por ende nuk nuk ka reagim për qytetarët e plagosur.

/BalkanWeb

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej