Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dailymail: Luani me sy të nxirë në Shqipëri, një kopsht zoologjik nga ferri

Nga Media 0

Një kopsht zoologjik nga ferri, kështu e konsideron media angleze Daily Mail, kopshtin zoologjik në Shqipëri. Prestigjiozja vijon më tej ku thekson se luani me sy të infektuar dhe me dhimbje jeton në kafazë jashtë të gjitha kushteve bashkë me zebra e ujqër.
Fotografitë janë shkrepur nga një fotograf, i cili ka zgjedhur të mbetet anonim në “Safari Zoo Park” që ndodhet në Fier.
“Kafshët vuajnë nga një sërë problemesh psikologjike dhe fizike që u shkaktohen nga kushtet e mjerueshme në kafaz, nga mungesa e duhur e shërbimit veterinar si dhe nga mangesa e një diete të përshtatshme ushqimore”, shkruan Daily Mail.
Më poshtë mund të ndiqni pamjet…, të cilat flasin vetë më shumë se çdo fjalë.
 
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej