Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çudit ish-kampioni i botës, Mike Tyson bëhet kultivues marijuane

Nga Media 0

Kalifornia ka lejuar kultivimin e kanabisit ndaj dhe Mike Tyson ka menduar ta shfrytëzojë këtë mundësi.

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda në boks ka vendosur që të bëhet prodhues marijuane.

Së bashku me dy ortakë të tij, Robert Hickman dhe Jay Stromen, ‘Iron Mike’ ka strukturuar një sipërfaqe prej 40 hektarësh, në jug të Death Valley, të cilën do ta quajë Tyson Ranch.

Tyson jo vetëm do të kultivojë bimën çudibërëse, por do të implementojë edhe një teknolgji shumë të avancuar për kërkimin shkencor dhe vlerat që ajo ka për shëndetin si dhe do të hapë një shkollë për të mësuar kultivuesit në përmirësimin e përdorimit të saj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej