Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Cristiano Ronaldo shpallet nga “Forbes” sportisti më i paguar në botë

Nga Klodiana 0

Revista e famshme Forbes ka publikuar listën e sportistëve më me shumë fitme në botë dhe kësaj liste i prin ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, me 70.6 milionë paund fitime

Kjo është hera e parë që Ronaldo mban vendin e parë, derisa fitimet prej vitit 2015 i janë rritur për 6.6 milionë paund.

Rivali i Ronaldos, Leo Messi, është në vendi e dytë me 65 milion paund fitime dhe përcillet nga LeBron James me 61.9 milion paund.

Tenisti Roger Federer është në pozitën e katërt me 54.4 milionë, ndërsa Kevin Durant mbyll top-pesëshen me 45.1 milion paund.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej