Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ç’punë ka Orfea Beci me KOASH? A e pyeti gruan?

Nga Arben Llalla 2

Me rreth të kuq është Orfea Beci, që thirret “gazetar”, por ai është pjesë e KOASH, Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë. Orfea Beci para disa ditësh në News 24, e quajti Çështjen Çame, çështje ullinjsh, por Shpëtim Idrizi i rekomandoi të pyeste gruan në shtëpi për Çështjen Çame.

Siç shihet janë përsëri njerëzit e Kryepeshkop Anastasit që provokojnë shqiptarët duke i fyer.

Loading...

Komente (2)

  1. Ky llalla eshte nje antiortodoks i terbuar.
    Dhe si islamik i vertete qe eshte normale qe i urren ortodokset. Por te krishtert jane shqiptaret e vertete jo mbeturinat otomane islamike

  2. Mire ky Llalla na qenka antiortodos dhe mbeturine islamike….Ja pra rame dakort.Po zoti Orfea Beci …eshte gazetar apo anetar i KOASH dhe ne cdo rast qe i jepet mohon gjithecka qe eshte Shqipetare.Nese Llalla genjen,pse zoti Orfea nuk jep argumente apo fakte por kalon direkt ne mohimin e ceshtjes,pse nuk pranon te ulet me gazetaret apo historianet qe te diskutojne per keto ceshtje,si intelektual dhe pasardhes i grekeve te lashte…le te vere ne baze te llogjikes theniet e filozofeve te lashte greke qe…- Debati e nxjer te verteten…E pra kete duhet te beje zoti Orfea si gazetar dhe si intelektual,te diskutoje,debatoje dhe jo te mohoje gjithecka.Nese ceshtja e ullinjeve ngaterohet me historine atehere na lejohet te pyesim sesi 4 kolonele nga Topova u bene te famshem ne historine e Greqise duke risjelle edhe njehere ne vitin 1967 Diktaturen Fashiste,po zoti Napoleon Zerva si u be i famshem ne histori,duke luftuar kunder gjermaneve apo duke masakruar popullsine e Camerise ashtu si edhe Miloshevici qe vrau 200 mije boshnjake dhe perfundoi ne Gjykaten e Hages si kriminel lufte ndersa Zerva na paska edhe nje permendore ne Cmaeri dhe nderohet si hero.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej