Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Çmenduri në Spanjë/ Goli i jashtëzakonshëm i portierit të Lugos (film)

Nga Klodiana 0

Portieri i Lugos ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm që nga mesi i fushës.

Juan Carlos ka shënuar që nga gjysmëfusha e tij në minutën e 80-të të lojës për ta gozhduar rezultatin në 3-1 në favor të ekipit të tij.

E habitshme se si mundi topi të gjente trajektoren e portës nga gjithë ajo largësi. Gjithsesi, portieri ka pranuar që nuk kishte si qëllim portën, por zonën kundërshtare.

Për më tepër mund të ndiqni videon më poshtë.

http://www.panorama.com.al/sport/video-cmenduri-ne-spanje-shikoni-nga-cfare-largesie-ka-shenuar-gol-ky-portier/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej