Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

Ç’ke harruar moj Valbonë?

Nga Media 0

Sot, kur shkonim për në shkollë,

Pse u ktheve si veri?

Ç’ke harruar moj Valbonë,

ç’ke  harruar në shtëpi?

 

Mos vallë stilolapsin,

a mos bojërat në kuti?

Ç’ke harruar moj Valbonë,

që u ktheve si veri?

 

Thotë Valbona e gëzuar:

-Asnjë gjë s’kisha harruar,

po kur ika u nxitova,

gjyshen nuk e përqafova.

*Vjershë në Abetare

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej