Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Champions/ Juventus-Atletiko Madrid, ja formacionet

Nga Klodiana 0

Janë konfirmuar formacionet e Juventusit dhe Atletikos së Madridit, që në orën 21:00 do të luajnë ndeshjen e kthimit që vlen një biletë në çerekfinalen e Champions League, me madrilenët që kanë fituar sfidën e parë 2-0.

Alegri ka vendosur të lërë sërish në stol Dibalën, teksa i ka besuar një fanellë titullari Bernardeskit, që bashkë me Ronaldon e Manxukiç do të formojë treshen sulmuese, teksa vendin e Aleks Sandros të skualifikuar e ka zënë Spinacola.

Simeone është u detyruar të bëjë pa Diego Kostën e skualifikuar, ndaj i ka besuar fanellën e titullarit Alvaro Moratës. Lajmi i mirë për spanjollët është rikuperimi i Diego Godit, që zë vendin e tij në qendër tëv mbrojtjes.

Juventus: Shezni, Kanselo, Bonuçi, Kielini, Spinacola, Pjaniç, Matuidi, Emre Can, Bernardeski, Ronaldo, Mandzukiç.

Trajner: Alegri

Atletiko Madrid: Oblak, Arias, Gimenez, Godin, Huanfran, Rodrigo, Saul, Koke, Lemar, Grizman, Morata
Trajner: Simeone

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej