Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Champions i çmendur, Mesi “masakron” Guardiolën

Nga 27-shi 0

15

Mbrëmje spektakolare në Champions League, ku në tetë ndëshjet e dyta u shënuan plot 28 gola. Barcelona e mund pa shumë sforco Mançesterin e Guardiolës, me anë të një tregolëshi të Lionel Mesit. Në të 87’, Nejmar humbet një penallti, ndërsa dy minuta më vonë shënon golin e katërt të Barcelonës.

16

Ndërkohë që në të 53’, kur rezultati ishte ende 1-0, portjeri Klaudio Bravo edhe ky një ish i Barcelonës bën një gafë, fillimisht i dhuron topin Suarezit dhe më pas e ndalon me dorë jashtë zonës, duke marrë kartonin e kuq. Napoli vazhdon të konfirmojë montin JO që po kalon, duke humbur në shtëpi me Beshiktashin 2-3, ndërkohë që Insinje humbi një 11-metërsh. Arsenal masakron bullgarët e Ludogorets (6-0), ndërsa Bajerni i Ançelotit thjeshtë kreu një seancë stërvitore kundër Eindhovenit.

 

Rezultatet

Grupi A

Arsenal – Ludogorets                                     6-0

Aleksis Sançez 12’, Uollkot 42, Çambërlen 46, Ozil 56’, 83’, 87’

Paris SG – Bazel                                               3-0

Di Maria 40’, Lukas Moura 62, Kavani 90 (p)

Grupi B

Dinamo Kiev – Benfika                                  0-2

/ Eduardo Salvio 9’, Çervi 55’

Napoli – Beshiktash                                       2-3

Martens 30’, Gabiadini 69’ (p)/ Adriano 13’, Vinsent Abubakar 38’, 86’

Grupi C

Barcelona – Mançester Siti                          3-0

Mesi 17’, 61’, 69’, Nejmar 89’

Sëlltik – Borusia Mynshengladbah              0-2

/ Stindëll 57’, Andre Han 77’

Grupi D

Bajern Mynih – Eindhoven                            4-1

Tomas Myler 13’, Kimish 21, Levandovski 59’, Roben 84’/ Lusiano Narsi 41’

Rostov – Atletiko Madrid                              0-1

/ Karrasko 62’

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>