Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çfarë kuptimi ka Kosova pa flamurin shqiptar?!

Nga Media 0

Nga Indrit Vokshi

Çfarë kuptimi ka Kosova pa flamurin shqiptar?! Se s’po e kuptoj? Luftrat, gjakun, këngët, dasmat, varrimet, betimet për liri i kanë pasë mbi ketë flamur. Sot, dikush e vë në dyshim, se iu del dikush e iu thotë, jo po pse me pasë flamur të një shteti tjetër. Nuk është i një shteti tjetër, o qyqarë. Është i shqiptarëve të Ballkanit. Përfaqëson unitetin tonë. Nuk ka pse me pasë rivalitet midis flamurit blu-verdhë të Kosovës, pasi ai lindi si pakt se na duhet një flamur për sy e faqe. Kaq. Mos bini pre e skemave të fabrikuara në galerat e pista.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej