Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Çfarë dimë ne për Albert Stanaj/ Këngëtari shqiptar që po punon me Drake

Nga Klodiana 0

Ka një shans të mirë për ju që nuk ia keni idenë se kush është Albert Stanaj dhe pa dyshim ne nuk e bëmë, derisa e pamë atë në fotot dhe videot me Drake në klipin “Feudali Yolo”. Natyrisht, ne kemi vendosur të gërmoj pak më thellë për më shumë informacion mbi këngëtarin dhe tekst shkruesin  20-vjeçar, i cili mund të jetë një talent në të ardhmen që Drake i prezanton botës.

Ai është me prejardhje nga Shqipëria, Stanaj aktualisht jeton në New York-ut, ku dhe u diplomua. Kohët e fundit, Stanaj është shfaqur si një këngëtar në “Dancing ABC”, duke goditur studio me ekipet e prodhimit, Da Internz dhe Stereotipet. Ai ka punuar më parë edhe si një model.

https://mtc.cdn.vine.co/r/videos/DB3A035BFD1060315209707192320_1b23ed30cb8.4.8.8203880293372522646.mp4?versionId=zUC71oI0sVCkrs6F9avvQe3JgZmQ5Bub

Pas një kërkimi të shpejtë në faqen e Instagramit personal të Stanaj, ju do të shihni dy postet e tij me këngëtarin Drizzy (Drake), dhe një video e tij duke luajtur në piano në studion e Drake. Stanaj ka edhe një foto me reperin e njohur Jay Z e postuar në 27 nëntor, vitin e kaluar me mbishkrimin, “Viti 2015, duhet të jetë gati”.

Pra, megjithëse Stanaj është për ne një i panjohur, duket se ai është duke korrur sukses. Në faqen e tij personale në YouTube janë disa cover-a, prej të cilave është dhe Drake “Marvin Room”, por nuk ka material origjinal. Gjatë një interviste, Stanaj ka përmendur emra si Michael Jackson, Whitney Houston dhe Maxwell duke thënë ai frymëzohet nga këta këngëtarë. Një nga cover-at e tij të fundit është me Kanye West me titull “Only one”, e cila është shpërndarë në Instagram nga Mario Dedivanovic, i cili është make-up artisti i Kim Kardashian.

Stanaj aktualisht është duke punuar me studio e prodhimit Ekipet-Da Internz dhe The Stereotypes. Me këto studio kanë punuar më parë edhe emra si  Rihanna, Chris Brown, Justin Bieber, Big Sean. Në koncertin e tij të fundit në Amerikë për të dëgjuar këngëtarin shqiptar ka qënë i pranishëm edhe këngëtari Justin Bieber.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej