Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

“CEZ”/ Spaho akuzon avokaten e përgjithshme të shtetit: Je e përfshirë

Nga Klodiana 0

Në komisionin hetimor për çështjen CEZ , Avokatja e Përgjithshme e Shtetit, Alma Hiçka është thirrur nga komisioni i PD-së për të dëshmuar lidhur zgjidhjen e marrëveshjes për të cilën opozita akuzon qeverinë se ka shkaktuar dëm miliona eruo.

Hiçka nuk ka pranuar të përgjigjet duke bërë “zhurmuesen”, siç e akuzoi Spaho, i cili i rekomandoi të pi pak ujë dhe të qetësohet.

Debati

Spaho: Provo të klargohesh dhe do ta shohës. Zonjë ju po gënjeni dhe unë do t’jua vërtetoj që po gënjeni

Hicka: Ju po e drejtoni komisionin në mënyrë të jashtëligjshme. Ju nuk keni pyetje më thuaj pyetjen, kam ardhur t’i përgjigjem pyetjen.

Spaho: A ka mundësi të pushosh

Hiçka: Jo nuk pushoj. Nëse nuk ke pyetje më ler të lagrohem.

Spaho: I keni vënë një barrë prej 108 milion eruo qeverisë. Do përgjigjesh një ditë për këtë. Unë do ju tregoj me dokumenta se nuk po thoni të vërtetën.

Hiçka: Nuk kam pse dëgjoj

Spaho: Do dëgjosh se s’bën

Tabaku: Seancën e kaluar, pas provave për përfshirjen tuaj dhe të bashkëshortit tuaj sikur ju iku zëri. Mua m’u drejto zonja Tabaku. Ke marrë ca zakone të “Rilindjes”. Ne këtu paraqesim fakte, qetësohu 5 minuta dhe vazhdo me përgjigjet e pyetjeve.

Tabaku: 5 minuta pushim, qetësohu, pi pak ujë dhe vazhdojmë.

Hiçka: Nuk i përgjigjem asnjë pyetje. Nuk flas.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej