Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

CEZ/ Nue Kalaj nuk paraqitet, pritet dëshmia e Shkëlzen Berishës

Nga Klodiana 0

 Në seancën dëgjimore të komisionit hetimor për çështjen e CEZ nuk është paraqitur as sot dëshmitari Nuel Kalaj (Nue Kalaj).

Kreu i Komisionit, Taulant Balla deklaroi se policia ka shkuar në banesën e tij por nuk e ka gjetur dhe se ka firmosur bashkëshortja e tij, e cila ka pohuar se i shoqi ndodhej jashtë shtetit.

“Dëshmitari vazhdon të mos përgjigjet për paraqitjen e tij në seancë dëgjimore”, tha Balla.

Më pas në komision është thirrur për të dëshmuar ish-kreu i Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave Arben Docci. Ndërkohë që pas tij pritet të dëshmojë djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha. Sipas raportimeve ai ndodhet në ambientet e kryesisë së Kuvendit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej