Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çështja Habilaj/ Zgjaten me tre muaj të tjerë hetimet ndaj Saimir Tahirit

Nga Klodiana 0

Afati tre mujor për hetimet ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i dyshuar si i implikuar në trafikun e drogës së Habilajve, ka përfunduar dhe për këtë shkak Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka kërkuar Gjykatës zgjatjen e këtyre hetimeve.

Gjykata ka pranuar kërkesën dhe hetimet ndaj Tahirit do vijojnë edhe për tre muaj të tjerë.

Ish-ministri i Brendshëm përmendet në përgjimet e Habilajve, të siguruara nga autoritetet italiane i si përfshirë në trafikun e drogës nga Shqipëria në Itali e cila kryhej nga grupi kriminal i Moisi Habilajt, i arrestuar në Itali në muajin tetor 2017.

http://shqiptarja.com/home/1/habilajt-zgjaten-me-tre-muaj-t–tjer–hetimet-ndaj-saimir-tahirit-464616.html?pos_2

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej